סיור של צבעים, ניחוחות וטעמים
בצפת העתיקה

איזה טעם יש לגבינה צפתית? לא מה שאתם חושבים...

חגיגה של צבעים, ניחוחות וטעמים בין בתי מלאכה מגוונים, מחלבות, יקבים, מאפיות מסורתיות ומגוון דוכני אוכל מקומיים ששומרים על טעם של פעם.

נעבור בסמטאות צפת, ניכנס לבתים עתיקים, לגלריות לאמנות,  נצפה בתהליכי ייצור במפעל הנרות ונכנס לסטודיו מקומי לאריגת טליתות. במרכז הלבוש נכיר את עולם הלבוש היהודי-מסורתי- נצפה בסרט, נמדוד תלבושות מסורתיות של העדות השונות (מרוקאי, תימני, חסידי אשכנזי ועוד) ונצטלם למזכרת בסמטאות צפת העתיקות.

 

במהלך הסיור ניתן לשלב מגון טעימות לבחירתם

הלחוח הצפתי

שילוב מנצח (וטעים!) בין הלחוח התימני לגבינה הצפתית

הלחוח הוא הלחם הקדום ביותר בתולדות האנושות. איך אנחנו יודעים? כך סיפר לנו רונן ג’רופי, שפתח לפני 20 שנה דוכן קטן של לחוח תימני בסמטת הגלריות בצפת.

מאז, הדוכן הקטן צמח לו וגדל והפך להיות “הלחוח הצפתי” – מותג ידוע, ואהוב ובעיקר מפתיע בשילוב טעמים מנצח.

במהלך המפגש תוכלו לטעום לא רק מהלחוח המיוחד שממולא בגבינות צפתיות, זעתר, זיתים משובחים וחריף (לאמיצים!), אלא גם תקבלו טעימה מהרוח המיוחדת של בעל המקום שיספר לכם מה הדבר שאתם היחיד שאתם באמת צריכים בחיים!

יקב צפת

ביקור ביקב בוטיק מסורתי

מפגש מיוחד עם משה אלון, יינן צפתי שהלך בעקבות החלום והקים צמוד לביתו בצפת העתיקה יקב בוטיק. במהלך המפגש תשמעו את סיפורו האישי המיוחד ותטעמו ממגוון יינות משובחים עם טעמים עשירים שבהכנתם שותפים כל בני המשפחה…

גבינות קדוש

גבינה צפתית בטעם של פעם

מחלבת קדוש פועלת בצפת משנת 1818. מאז ועד היום עובר מאב לבן במשפחה המתכון המיוחד של הגבינה הצפתית.  מלבד הגבינה צפתית המצוינת תוכלו לטעום מגוון עשיר של גבינות המיוצרות במקום: גבינת פטה, קשקבל, מוצרלה, ועוד…

פריקסה זהבה

בואו לטעום את הפריקסה הכי טעים הארץ!

את הפריקסה שלה מכינה זהבה באהבה כבר יותר מ-30 שנה. כל הדברים המיוחדים נכנסים לפריקסה המיוחד שלה: רטבים, לימון עריסה, פלפל קלוי. מה הפלא שהיא זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית שערך עיתון ‘ידיעות אחרונות’…. אתם פשוט חייבים לטעום!

מאפיית בלה

מאפייה קטנה עם ניחוח מעלף של מאפים טריים

ממש בכניסה לעיר העתיקה של צפת, קמה לה מאפיית בוטיק שמפזרת ניחוחות של מאפים טריים, ומושכת אליה כמו החלילן מהמלין את כל מי שעובר בקרבתה…

את המאפייה מנהלים צמד חמד- נחמן ונחמן. את הבצקים הסודיים שלהם את מכינים כל הלילה במרתף קטן וחמים, לקראת בוקר הם מתחילים במלאכת האפייה ובתוך כמה שעות מתמלאת המאפייה במאפים טריים מכל המינים והסוגים.

מזקקת ויסקי

יינות בוטיק וויסקי בטעמים

בלב העיר העתיקה, צמוד לבית כנסת האר”י הקדוש נמצאת מזקקת ויסקי המציעה מגוון משקאות בטעמים משכרים. (הבנתם? (; )

במקום תוכלו לטעום וויסקי מתקתק מהול בדבש, וויסקי שרוף עם טעם מעושן, עראק מקומי. יש גם מבחר גדול של יינות.

נגישות
לוגו של וואטסאפ