אטרקציות וסדנאות מיוחדות לקבוצות

מגוון תכנים לשילוב ביום חוויתי בצפת העתיקה

מעוניינים ביום שלם של חוויה צפתית?

מרכז החוויה והתוכן 'רוח צפת' מציע מגוון תכנים:
סדנאות, פעילויות ומופעים שניתן לשלב כחלק מיום חוויתי בצפת

ארון הבגדים היהודי

מפגש מרתק עם עולם הבגדים היהודי-מסורתי

מרכז הלבוש היהודי ממוקם בחדר קשתות מסתורי ומרהיב בסמטה עתיקה ביותר בצפת. אנו מזמינים אתכם למפגש עם עולם הלבוש היהודי המסורתי כולל צפייה בסרט החושף את הסודות של הלבוש ביהדות, הסברים והדגמה של הלבושים השונים בעדות השונות – מרוקאי, תימני, חסידי אשכנזי ועוד מדידה של תלבושות שונות ותצלומים למזכרת בסמטאותיה הציוריות של צפת העתיקה. סדנת הלבוש היהודי מתאימה לכל גיל וסוג אוכלוסיה ומהווה אטרקציה חוויתית במהלך סיור, יום גיבוש או אירוע משפחתי בצפת העתיקה. התמונות שלכם עם תלבושות העתיקות ישארו לכם למזכרת לאורך זמן.

סוד האש

ביקור בגלריה לאומנות הזכוכית

מפגש עם אמנית זכוכית בגלריה שבחצר ביתה. בשילוב שיחה הפונה אל הלב באווירתה הקסומה של גלריה צפתית תוך כדי הדגמת ניפוח זכוכית באש גלויה בחום של מעל 1000 מעלות.

סוד האותיות

ביקור בגלריה לאמנות הקבלה צפתית.

ביקור בגלריה לאמנות הקבלה צפתית. הדגמת הציורים, חשיפת סודות שמסתתרים מאחורי א-ב העברי ,הסבר על אותיות שם האדם והכוחות הרוחניים שהן נותנות על פי הקבלה הצפתית, פענוח שמות של מתנדבים מהקבוצה. (מומלץ במיוחד לחתני בר/בת מצווה) אטרקציה פעילה – ציור בשמן / אקריליק על קנבס סדנאות יצירה בגלריה בלב עיר העתיקה. בסדנא יצור כל אחד מהמשתתפים יצירת אומנות מיוחדת משלו בהנחיית האומן

כחומר ביד היוצר

מגוון סדנאות יצירה לבחירתכם

  • סדנת מנדלות צבעוניות- יצירה צבעונית על קנבס עם צבעי אקריל בעזרת שבלונות ייחודיות. ניתן להכין תמונות שונות עם משפטי השראה והעצמה.
  • סדנת יצירה מהטבע- מתוך מגוון רחב של אוצרות טבעיים נכין מגוון יצירות מופלאות.
  • סדנת מנדלות צבעוניות- יצירה צבעונית על קנבס עם צבעי אקריל בעזרת שבלונות ייחודיות. ניתן להכין תמונות שונות עם משפטי השראה והעצמה.
  • סדנת פסיפס- התנסות של עבודה בטכניקה של פסיפס צבעונית ומיוחדת, נעבוד עם שיברי אריחים ויחד ניצור תמונה משפחתית/שלט כניסה גדולה או פריט אישי צנוע.
  • סדנת אבני דרך- ציור על אבנים בשיטה מיוחדת, תוצר ססגוני יפיפה לכל משתתף.
  • אין צייר כאלוהינו- למצוא את הצייר שבי, סדנת ציור ייחודית מלאה בצבע, נלמד לצייר סמטאות צפתיות אותנטיות.

קול שופר

סדנה מרתקת בליווי מופע מוזיקלי

נגן וידאו

בסיורים בצפת אנו מבקשים לפתוח את הלב ולהקשיב להוויה הסובבת ואופפת אותך, אנו מבקשים להזמין אתכם לחוויה רב חושית מרתקת במבנה אבן עתיק בלב ליבה של צפת הסדנא מלווה במופע מוזיקלי הכוללת הסברים על השופר וכלי נגינה עתיקים שונים עם הקבלות לתרבויות שונות. המשתתפים מתנסים בנגינה על כלי נשיפה מיוחדים. נסיים בניגוני תפוצות ישראל השונות, מבית המקדש ועד ימינו אנו.

סדנת כלי הקשה

חוויה קבוצתית מגבשת עם כלי הקשה אתניים

אצלנו כל אחד הוא אומן. בהדרכת מתופף מקצועי, כל קבוצה תיצור את הניגון הייחודי שלה. תוך כדי הסדנה נכיר פיוטים צפתיים עתיקים.

טעימות

מגוון טעימות צפתיות

טעימות חלות במאפייה עתיקה מהמאה ה16 – סיור במנהרות בית הקהל, טעימות חלות מתנור עתיק והסבר על חיי קהילה בצפת של פעם.
טעימות מגבינות המאירי או קדוש: ביקור במחלבה צפתית ותיקה, מפגש עם בעלי המקום, חיזיון אור-קולי אודות יום ייצור במחלבה ולסיום טעימות מגבינות המחלבה.
טעימות ביקב צפת – ביקור ביקב המייצר יין משובח במרתף בן 600 שנה, חוויה של טעמים וניחוחות של יינות צפת מסוגים שונים.

מפגשים ושיחות

מפגשים מיוחדים עם דמויות מפתח בצפת

שיחות מפגשים מיוחדים לבחירתכם:

  • 'צפת – ישוב יהודי קדום מימות יהושע בן נון' – שיחה עם הארכיאולוג יוסף סטפנסקי.
  • "סודות השפה העברית" – מפגש וסדנה עם דן וינוקור, מחבר הספר סודות השפה העברית
  • 'בדרכים רבות הלכתי' – שחקן העבר גילי שושן מספר את סיפור חייו.
  • מפגשים והתוועדויות עם רבני צפת

מירוץ אל העבר

משחק o.d.t בין סמטאות צפת

מירוץ אל העבר הוא משחק – o.d.t. מתאים לכל הגילאים מומלץ במיוחד למטרות הבאות: יום גיבוש מלא בחוויה ותוכן לקהילות ועדי עובדים או משפחות. פעילות חינוכית לנוער המעבירה תכנים בדרך של משחק פעיל ומאתגר האהוב על הצעירים. את המשחק ניתן לקיים בעזרת הטאבטים ולשלב ניווטים בסמטאות העתיקות עם משימות וחידות. תוך כדי המשחק ניתן לפגוש את ותיקי צפת שמתגוררים בבתי אבותם וממשיכים את המסורת העתיקה, נגנים המנגנים בכלים אתניים, ציירים המציירים על פי תורת חכמי צפת, ספרים עתיקים החושפים סודות, גבינות צפתיות שמתכונם לא השתנה במשך מאות שנים, ותלבושות מסורתיות של עדות שונות המעבירות תחושה של חזרה אל העבר לעיר יהודית לפני 500 שנה.
נגישות
לוגו של וואטסאפ