מרכז תורני לאומי ע"ש מר"ן יוסף קארו | צפת

בית מדרש לתורה ותפילה

ישיבת ההסדר צפת

נגן וידאו

בישיבה צפת מושם דגש על פנימיות בעבודת ה'- חסידות, ניגונים, שמחה ודיבוק חברים. כל אלה, עוטפים ומלווים לימודי גמרא בעיון ובקיאות וכן תכניות הלכה, לימודי אמונה ותנ"ך ברוח מרן הרב, תוך הדרכה אישית. 

דורנו, דור הגאולה, צמא לתורה חיה וצבעונית, לשיר חדש. הלימוד בישיבה, מכוון להצמחה של תלמידי חכמים בעלי רוחב אישיותי בדרישת ה'- שכל, רגש, יצירה פנימית והתעוררות הכוחות האישיים, כחלק מעבודת ה'.

 אנו רואים שליחות במיקומה של הישיבה, להרוות צימאונם של רבבות מאחינו המבקשים קדושה בסמטאות צפת, כמו גם להשתלב במערך החינוכי בעיר כולה.

הרב שמואל אליהו, מרא דאתרא נשיא הישיבה, והרב בניהו ברונר,מייסדה, מלווים את הישיבה ומשפיעים מאורם עליה. 

ראש הישיבה, הרב איל יעקבוביץ, מוביל את הישיבה ומתווה את נגינתה, תוך אהבה ומסירות לכל תלמיד ותלמיד

סדר היום בישיבה

את היום אנו פותחים בהתוועדות- לימוד חסידות, ניגון ושירה בחבורה. הכנה זו מעוררת ופותחת את הלבבות לתפילה פנימית, חיה וערה. כך, לפני כל תפילה, יושבת החבורה בבית המדרש ומנגנת את מנגינת ליבה "ויהי כנגן המנגן ותהי עליו רוח ה."

סדר בוקר מתחיל כל יום, בשיעור אמונה קצר מכתבי הרב, כך לימוד הגמרא מקושר לנותן התורה, בלימוד לשמה, מתוך דבקות,שליחות ושמחה.

מלבד הלימוד הרגיל בחברותות, מתקיימות בסדרים, לפי הצורך, חבורות לימוד עם הרמי"ם. לימוד זה,בחבורה, מצעיד את הלומדים בשביליה המסתעפים והעמוקים של התורה, באווירה נעימה ומרחיבת דעת.

בישיבה מתקיימת תכנית קבועה של לימוד הלכה למעשה. כך,יוכל כל תלמיד לעבור על כל חלקי המשנ"ב, תוך סדר, העמקה ודוגמאות מעשיות.

שיעורים אחרונים

מתוך בית המדרש הוירטואלי

תפילת הלל- ר"ח אדר

עם מר"ן ראש הישיבה

הכנה לפורים

הרב אורי רזיאל ר"מ שיעור ב'

"יכול מראש חודש" - התוועדות הכנה לליל הסדר

עם ראש הישיבה הרב איל יעקבוביץ' בהשתתפות כלל הרמי"ם

תפילת הלל במערת המכפלה

בהנהגת ראש הישיבה הרב איל יעקבוביץ'

רבני הישיבה

הרב אושר טביבי

ר"מ שיעור א'

הרב-גד-3

הרב גד ליאור

ר"מ שיעור א'

הרב-יותם-קארו_edited

הרב יותם קארו

מנכ"ל הישיבה

הרב שמואל אליהו

נשיא הישיבה ורב העיר צפת

הרב איל יעקבוביץ'

ראש הישיבה

הרב רן בן משה

ר"מ שיעור ב'
וסגן רה"י

הרב אורי רזיאל

ר"מ שיעור ב'

הרב אבי לוריא

ר"מ בוגרי צבא

הרב אלישע וולפסון

ראש כולל הלכה

שבוע טוב לראש הישיבה הרב אייל. רוצים מאוד שוב ושוב להודות ראשית על שבת מרוממת ונפלאה,אכן "אילו פינו מלא שירה" כפשוטו!! שמחים ומודים גם מאוד, על כל עמלכם והשקעתכם ובבחירה של בננו **** נ"י בישיבת צפת, זה ממש בית גידול,זכינו בכם אנשי החינוך ובכלל בצוות נפלא,בברכה******. אגב בנימה אישית: קרה לי משהו חזק ביותר מיד עם תפילת ערבית של ליל שבת, לראשונה- ובזכות התפילה המרוממת עם השירה,הרגשתי והבנתי את המילים של "עלינו לשבח". כמה עלינו לשבח...ובהבדלה,בכלל נהרות של דמעות...שוב תודה גדולה,יפוצו מעיינותיכם חוצה חודש טוב!
הורים של תלמיד שיעור א'
תגובה של הורה לאחר שבת הורים בישיבה